TTMI

TTM Technologies Inc. (TTMI)

NASDAQ
$123.99
$+6.32
(+5.36%)
По работно време
TTM Technologies Inc. (TTMI) графикон на цена во живо

Последно ажурирано: ⁦2026-09-21 20:13:00⁩. Цените ги одразуваат најновите податоци од тргувањето по работното време. Податоците за цените на акциите се преземени од Massive.

Резиме

TTM Technologies Inc. (TTMI) работи во секторот PRINTED CIRCUIT BOARDS и е Наведено на NASDAQ. Акцијата моментално е по цена од $123.99, со пазарна капитализација од $12.43B и P/E сооднос од 52.49. Во изминатите 52 недели, цената се движеше од $51.09 до $223.83. Оваа страница ги опфаќа најновите пазарни перформанси, вреднувањето, ценовните трендови и информациите за компанијата.

Клучни пазарни податоци

$12.43B

$122.05

$223.83

$3.76

$117.97

1.84M

2.78M

52.49

$223.83

$51.09

--

--

TTM Technologies Inc. (TTMI) Цена на акцијата по работното време

TTM Technologies Inc. (TTMI) се тргува по $123.72 во тргување по работното време заклучно со 2026-09-21 19:57:00, горе 4.87% ($5.75) од затворањето на редовната сесија од $117.97.

Тргувањето по работно време покажува како инвеститорите ја одредуваат цената на TTMI откако ќе се затвори редовната сесија. Тековната цена по работно време е погоре во однос на затворањето на редовната сесија, што укажува на позитивно расположение по работно време.

TTM Technologies Inc. (TTMI) 7-дневна промена на цената на акцијата

Во изминатите седум дена, TTM Technologies Inc. (TTMI) се помести од $122.34 на $123.99, што претставува добивка од 1.35% ($1.65).

Акцијата се тргуваше помеѓу $109.94 и $128.85 во текот на периодот. Најновата цена е близу до горниот крај од опсегот за 7 дена, што укажува на умерен нагорен.

Просечниот дневен обем беше 1.77 million акции, горе во споредба со претходниот седумдневен период, што укажува на повисоко трговска активност.

TTMI 52-неделна ценовна Позиција

Позиција во опсег: 42.2%

52Н ниско$51.09
52Н висок$223.83

TTMI моментално се тргува по $123.99, што го става на 42.2% од патот од неговото 52-неделно најниско ниво од $51.09 до неговото 52-неделно највисоко ниво од $223.83. Овој процент ја одразува релативната позиција на акцијата во рамките на нејзиниот 52-неделен опсег на тргување, а не нејзината вреднување или идни перформанси.

Што е TTM Technologies Inc. (TTMI)?

TTM Technologies Inc. произведува технолошки производи, вклучувајќи системи за мисии, RF компоненти, RF/микровалновски склопови и напредни производи за интерконекција како што се печатени плочи (PCB) и субстрати. Компанијата работи во три сегменти: A&D, Комерцијален и RF&S компоненти. Сегментот A&D ги поддржува аероспејс и одбранбените мисии со печатени плочи, склопови, микроелектроника и интегрирани системи. Комерцијалниот сегмент, кој генерира најголем дел од приходите, ги опслужува автомобилските, медицинските, индустриските и пазарите на центри за податоци. Сегментот RF&S компоненти обезбедува RF компоненти дизајнирани од TTM и COTS производи. Приходите на компанијата доаѓаат од печатени плочи, инженерски системи и долгорочни договори за решенија за разузнавање, надзор и комуникации.

Информации за TTM Technologies Inc.

Индустрија
PRINTED CIRCUIT BOARDS
Вработени
18200
Берза
NASDAQ
Веб-страница на компанијата

Како да купите акција TTM Technologies Inc. (TTMI) на MEXC

Подобните инвеститори може да купат вистински акции на TTM Technologies Inc. (TTMI) преку MEXC RealStocks. Следете ги овие три чекори за да отворите сметка RealStocks, да префрлите USDT и да поставите налог за американски акции.

Чекор 1: Отворете и верификувајте ја вашата RealStocks сметка
Чекор 1: Отворете и верификувајте ја вашата RealStocks сметка
Најавете се на MEXC App, одете во Тргувај → RealStocks и изберете Отвори сметка. Завршете го потребниот процес за отворање сметка и потврда на идентитет со партнерскиот лиценциран брокер на MEXC.
Чекор 2: Трансфер USDT на вашата сметка RealStocks
Чекор 2: Трансфер USDT на вашата сметка RealStocks
Оди во Паричници → RealStocks и префрлете USDT од вашата Спот сметка на вашата сметка RealStocks. RealStocks се котирани во USD, додека надополнувањето на сметката може да се заврши со користење USDT.
Чекор 3: Пребарајте TTMI и поставете ја вашата нарачка
Чекор 3: Пребарајте TTMI и поставете ја вашата нарачка
Отворете ја страницата за тргување RealStocks и пребарајте за TTMI. Изберете пазарен или Лимитиран налог, внесете ја цената и Количина според потребата, прегледајте ги деталите за налогот и поднесете го вашиот налог. Откако ќе се изврши, соодветните реални акции ќе се чуваат во вашата сметка RealStocks.

Често поставувани прашања (ЧПП)

1.Која е цената на акциите на TTM Technologies Inc.(TTMI) денес?
TTM Technologies Inc. (TTMI) моментално се тргува по $ 123.99, горе 5.10% ($6.02) во однос на претходното затворање од $ 117.97. Цените во текот на денот се ажурираат во реално време за време на редовните часови на тргување.
2.Дали акцијата TTMI оди нагоре или Долу денес?
Од 2026-09-21 19:57:00, TTMI се тргува по $ 123.99, горе 5.10% ($6.02) во однос на претходното затворање од $ 117.97. Акцијата денес, во редовната сесија, се тргуваше во опсег меѓу $ 3.76 и $ 223.83. Минатите движења на цената не гарантираат идни резултати.
3.Која е претпазарната цена на TTMI?
Од 2026-09-21 19:57:00, TTMI се тргува по $ 123.00 во претпазарно тргување, горе 4.27% ($5.03) во однос на претходното затворање од $ 117.97. Претпазарните цени ја одразуваат трговската активност пред да се отвори редовната сесија и може да имаат пониска ликвидност и повисока волатилност.
4.Која е цената на TTMI по работното време?
Од 2026-09-21 19:57:00, TTMI се тргува по $ 123.72 во тргувањето по работното време, горе 4.87% ($5.75) во однос на затворањето на редовната сесија од $ 117.97. Цените по работното време може да се разликуваат од цената на отворање на редовната сесија поради пониска ликвидност и пошироки распони помеѓу понудата и побарувачката.
5.Дали TTMI сега тргува со акции?
TTMI се тргува на берзата NASDAQ во редовно работно време, од понеделник до петок, од 9:30 AM до 4:00 PM ET, со исклучок на државни празници. Тргување пред отворање на пазарот и по работното време е исто така достапно преку избрани брокери надвор од овие часови.
6.Каде се наоѓа TTMI во однос на највисоката и најниската цена во последните 52 недели?
Во изминатите 52 недели, TTMI се тргуваше помеѓу најниско ниво од $ 51.09 и највисоко ниво од $ 223.83. На $ 123.99, акцијата е позиционирана на 42.2% од патот од своето најниско ниво во последните 52 недели до своето највисоко ниво во последните 52 недели, обезбедувајќи контекст за нејзината тековна цена во рамките на едногодишниот опсег на тргување.
7.Во кој сектор е TTM Technologies Inc.?
TTM Technologies Inc. (TTMI) работи во секторот PRINTED CIRCUIT BOARDS. Класификацијата по сектор им помага на инвеститорите да Спореди со компании изложени на слични пазарни трендови и конкурентски услови.
8.Која е пазарната капитализација на TTM Technologies Inc. и каде е наведено?
TTM Technologies Inc. е Наведено на берзата NASDAQ со Пазарна капитализација од $ 12.43B. Пазарна капитализација ја одразува вкупната пазарна вредност на сите Неисплатено акции и најчесто се користи за класификација на акциите според големина.
9.Како се вреднува TTMI во однос на P/E соодносот и EPS?
TTMI се тргува со P/E сооднос од 52.49, врз основа на EPS за последните дванаесет месеци од $ 2.25. P/E соодносот ја споредува цената на акцијата со заработката по акција и е вообичаена почетна точка за проценка на вреднувањето во однос на конкурентите.
10.Дали TTM Technologies Inc. исплаќа дивиденда?
TTM Technologies Inc. исплаќа наведена годишна парична дивиденда од $ 0.00 по акција, со тековен дивиденден принос од 0.00% врз основа на најновата цена на акцијата. Политиките за дивиденда може да се променат по дискреција на одборот.

Истражете Повеќе американски Акции

Најголема Пазарна капитализација

Погледнете ги американските акции со највисока пазарна капитализација

Најактивно тргувани

Откријте ги денешните најактивно тргувани американски акции

Топ добитници

Прелистајте ги денешните водечки добитници на американскиот пазар на акции

Топ 5 криптовалути

Истражете ги криптовалутите со највисока пазарна капитализација

Meme Showdown for a $100K Pool

Meme Showdown for a $100K PoolMeme Showdown for a $100K Pool

Base rewards. Bonus pools. Leaderboard prizes.

Пребарајте Акции

Популарно

TTMI Калкулатор за акции

Проценете ја вредноста помеѓу TTMI акции и USD.

TTMI Акции во USD

TTMI Акции
TTMI
TTMI
USD
USD
USD

1.00 TTMI акции = 123.992 USD

Пресметките се проценки засновани на најновата достапна цена и се само за референца.