TPL

Texas Pacific Land Corporation (TPL)

NYSE
$363.95
$-1.88
(-0.51%)
Para-Treg
Grafiku i çmimit live për Texas Pacific Land Corporation (TPL)

Përditësuar për herë të fundit: ⁦2026-09-22 10:20:20⁩. Çmimet pasqyrojnë të dhënat më të fundit të tregtimit Pre-Market. Të dhënat e çmimit të aksioneve merren nga Massive.

Përmbledhje

Texas Pacific Land Corporation (TPL) operon në sektorin OIL ROYALTY TRADERS dhe është Listuar në NYSE. Aksioni aktualisht ka çmimin $363.95, me një kapitalizim tregu prej $24.33B dhe një raport P/E prej 46.73. Gjatë 52 javëve të fundit, çmimi i tij ka luhatur nga $269.23$547.20. Kjo faqe mbulon performancën e tij më të fundit në treg, vlerësimin, tendencat e çmimit dhe informacionin e kompanisë.

Të dhënat kryesore të tregut

$24.33B

$365.34

$589.71

$1.79

$366.80

370.00

382.26K

46.73

$547.20

$269.23

0.62%

--

Texas Pacific Land Corporation (TPL) Çmimi i aksioneve në Para-Treg

Texas Pacific Land Corporation (TPL) po tregtohet me $363.95 në tregtimin Pre-Market që nga 2026-09-22 10:04:00, Poshtë 0.78% ($2.85) nga Mbyll e mëparshme prej $366.80

Tregtimi Pre-Market tregon se si investitorët po e vlerësojnë TPL përpara se të hapet sesioni i rregullt. Çmimi aktual Pre-Market është më poshtë mbylljes së mëparshme, duke treguar i kujdesshëm ndjesinë e tregtimit të hershëm.

Texas Pacific Land Corporation (TPL) Ndryshimi i çmimit të aksioneve në 7 ditë

Gjatë shtatë ditëve të fundit, Texas Pacific Land Corporation (TPL) lëvizi nga $369.10$363.95, duke përfaqësuar një rënie prej 1.40% ($5.15).

Aksioni u tregtua midis $343.40 dhe $381.43 gjatë periudhës. Çmimi më i fundit është afër mesit e intervalit 7-ditor, duke treguar rënia e moderuar.

Vëllimi mesatar ditor ishte 537.77 thousand aksione, lart kundrejt periudhës së mëparshme shtatëditore, duke treguar aktivitet tregtimi më i lartë.

TPL Pozicion i çmimit 52-javor

Pozicion në interval: 34.1%

Minimumi 52W$269.23
Maksimumi 52J$547.20

TPL aktualisht po tregtohet me $363.95, duke e vendosur atë 34.1% të rrugës nga niveli i ulët i 52 javëve prej $269.23 deri te niveli i lartë i 52 javëve prej $547.20. Ky përqindje pasqyron Pozicion relativ të aksionit brenda diapazonit të tij të tregtimit 52-javor, jo vlerësimin e tij ose performancën e ardhshme.

Çfarë është Texas Pacific Land Corporation (TPL)?

Texas Pacific Land Corp është kryesisht e përfshirë në shitjet dhe huarat e tokave të pronësisë së saj, mbajtjen e tregtive të naftës dhe gazit, si dhe menaxhimin e përgjithshëm të tokave të pronësisë së saj. Grupi vepron në dy segmente raportues: Menaxhimi i Tokave dhe Burimeve dhe Shërbimet dhe Operacionet me Ujë. Segmenti Menaxhimi i Tokave dhe Burimeve, që prodhon më të madhen e të ardhurave, fokusohet në menaxhimin e disa hektarëve të sipërfaqes së tokës së tij dhe interesave të tij për tregtivat e naftës dhe gazit, të cilat janë kryesisht të koncentruara në Bazenën Permian. Fluxet e të ardhurave të këtij segmenti përfshijnë tregtiva nga nafta dhe gazja, të ardhura nga drejtimet e shfrytëzimit dhe huarat komerciale, si dhe shitjet e tokës dhe materialeve. Segmenti i Shërbimeve dhe Operacioneve me Ujë përfshin aktivitetin e ofrimit të një pastrimi të plotë të shërbimeve me ujë për operatorët në Bazenën Permian.

Informacioni i Texas Pacific Land Corporation

Industri
OIL ROYALTY TRADERS
Punonjës
114
Shkëmbim
NYSE
Faqja e internetit e kompanisë

Si të blesh aksionin Texas Pacific Land Corporation (TPL) në MEXC

Investitorët e kualifikuar mund të blejnë aksione reale të Texas Pacific Land Corporation (TPL) përmes Aksione reale të MEXC. Ndiq këto tre hapa për të hapur një llogari Aksione reale, për të transferuar USDT dhe për të vendosur një urdhër për aksione amerikane.

Hapi 1: Hap dhe verifiko llogarinë tënde të Aksione reale
Hapi 1: Hap dhe verifiko llogarinë tënde të Aksione reale
Hyr në MEXC App, shko te Tregti → Aksione reale dhe zgjidh Hap llogari. Përfundo procesin e kërkuar të hapjes së llogarisë dhe verifikimit të identitetit me brokerin partner të licencuar të MEXC.
Hapi 2: Transferim USDT në llogarinë tënde Aksione reale
Hapi 2: Transferim USDT në llogarinë tënde Aksione reale
Shko te Kuletat → Aksione reale dhe transfero USDT nga llogaria jote Spot në llogarinë tënde Aksione reale. Aksione reale kuotohen në USD, ndërsa financimi i llogarisë mund të kryhet duke përdorur USDT.
Hapi 3: Kërko TPL dhe vendos porosinë tënde
Hapi 3: Kërko TPL dhe vendos porosinë tënde
Hap faqen e tregtimit të Aksione reale dhe kërko për TPL. Zgjidh një porosi tregu ose Porosi e kufizuar, fut çmimin dhe Sasi sipas kërkesës, rishiko detajet e porosisë dhe dërgo porosinë tënde. Pasi të plotësohet, aksionet reale përkatëse do të mbahen në llogarinë tënde të Aksione reale.

FAQ (FAQ)

1.Cili është çmimi i aksionit të Texas Pacific Land Corporation (TPL) sot?
Texas Pacific Land Corporation (TPL) aktualisht po tregtohet në $ 363.95, Poshtë 0.78% ($2.85) nga mbyllja e mëparshme prej $ 366.80. Çmimet brenda ditës përditësohen në kohë reale gjatë orarit të rregullt të tregtimit.
2.A po rritet apo po bie sot aksioni TPL?
Që nga 2026-09-22 10:04:00, TPL po tregtohet në $ 363.95, Poshtë 0.78% ($2.85) nga Mbyll e mëparshme prej $ 366.80. Aksioni është tregtuar midis $ 1.79 dhe $ 589.71 gjatë seancës së rregullt të sotme. Lëvizjet e çmimeve në të kaluarën nuk garantojnë rezultate në të ardhmen.
3.Cili është çmimi Pre-Market i TPL?
Që nga 2026-09-22 10:04:00, TPL po tregtohet në $ 363.95 në tregtimin Pre-Market, Poshtë 0.78% ($2.85) nga Mbyll e mëparshme prej $ 366.80. Çmimet Pre-Market pasqyrojnë aktivitetin e tregtimit përpara se të hapet sesioni i rregullt dhe mund të kenë likuiditet më të ulët dhe paqëndrueshmëri më të lartë.
4.Cili është çmimi i TPL pas orarit?
Që nga 2026-09-22 10:04:00, TPL po tregtohet në $ 359.83 në tregtimin pas orarit, Poshtë 1.90% ($6.97) nga mbyllja e sesionit të rregullt në $ 366.80. Çmimet pas orarit mund të ndryshojnë nga çmimi i hapjes së sesionit të rregullt për shkak të likuiditetit më të ulët dhe spread-eve më të gjera bid-ask.
5.A është tani tregtimi i aksioneve TPL?
TPL tregtohet në bursën NYSE gjatë orarit të rregullt, nga e hëna deri të premten, 9:30 AM deri në 4:00 PM ET, duke përjashtuar festat publike. Tregtimi Pre-Market dhe pas orarit është gjithashtu I disponueshëm përmes brokerëve të përzgjedhur jashtë këtyre orareve.
6.Ku pozicionohet TPL krahasuar me nivelin e tij më të lartë dhe më të ulët të 52 javëve?
Gjatë 52 javëve të fundit, TPL është tregtuar midis një niveli të ulët prej $ 269.23 dhe një niveli të lartë prej $ 547.20. Në $ 363.95, aksioni pozicionohet 34.1% e rrugës nga niveli i tij më i ulët i 52 javëve te niveli i tij më i lartë i 52 javëve, duke ofruar kontekst për çmimin e tij aktual brenda intervalit të tregtimit njëvjeçar.
7.Në cilin sektor është Texas Pacific Land Corporation?
Texas Pacific Land Corporation (TPL) operon në sektorin OIL ROYALTY TRADERS. Klasifikimi i sektorit i ndihmon investitorët ta Krahaso atë me kompani të ekspozuara ndaj trendeve të ngjashme të tregut dhe kushteve konkurruese.
8.Cila është kapitalizimi i tregut i Texas Pacific Land Corporation dhe ku është i listuar?
Texas Pacific Land Corporation është Listuar në bursën NYSE me një Vlerë tregu prej $ 24.33B. Vlerë tregu pasqyron vlerën totale të tregut të të gjitha aksioneve të papaguara dhe përdoret zakonisht për të klasifikuar aksionet sipas madhësisë.
9.Si vlerësohet TPL në terma të raportit P/E dhe EPS?
TPL tregtohet me një raport P/E prej 46.73, bazuar në EPS të dymbëdhjetë muajve të fundit prej $ 7.85. Raporti P/E krahason çmimin e aksionit me fitimet për aksion dhe është një pikënisje e zakonshme për vlerësimin e çmimit në raport me konkurrentët.
10.A paguan Texas Pacific Land Corporation dividend?
Texas Pacific Land Corporation paguan një dividend vjetor në para të treguar prej $ 2.26 për aksion, me një rendiment aktual të dividendit prej 0.62% bazuar në çmimin më të fundit të aksionit. Politikat e dividendit mund të ndryshojnë sipas diskrecionit të bordit.

Eksploro Më shumë Aksionet amerikane

Vlerë tregu më e madhe

Shiko aksionet amerikane me kapitalizimin më të lartë të tregut

Më të tregtuarat më aktivisht

Zbulo aksionet amerikane më të tregtuara sot

Fituesit kryesorë

Shfleto fituesit kryesorë të sotëm në tregun e aksioneve në SHBA

5 kriptomonedhat kryesore

Eksploro kriptomonedhat me kapitalizimin më të lartë të tregut

Meme Showdown for a $100K Pool

Meme Showdown for a $100K PoolMeme Showdown for a $100K Pool

Base rewards. Bonus pools. Leaderboard prizes.

Kërko Aksionet

TPL Kalkulator i aksioneve

Vlerëso vlerën midis aksioneve TPL dhe USD.

TPL Aksione në USD

TPL Aksione
TPL
TPL
USD
USD
USD

1.00 TPL aksione = 363.95 USD

Llogaritjet janë vlerësime të bazuara në çmimin më të fundit I disponueshëm dhe janë vetëm për referencë.