Купити криптовалюту
Ринки
Спот
Ф'ючерсиBTC
Earn
Центр подій
Хаб винагород
Ще
Фестиваль без комісій
TSMC перевершив прогнози за доходами, прибутком і орієнтирами на Q4 2026 року, але вплив на акції GPU-компаній неоднозначний: 2nm на рівні 8% доходу підтверджує розгортання AMD MI450, зростання HPC наTSMC перевершив прогнози за доходами, прибутком і орієнтирами на Q4 2026 року, але вплив на акції GPU-компаній неоднозначний: 2nm на рівні 8% доходу підтверджує розгортання AMD MI450, зростання HPC на
Навчання/Посібник для початківців/Акції США/Nvidia (NVDA) та AMD після звітності TSMC за Q3 2026: що означає запуск 2нм і сплеск HPC для обох акцій

Nvidia (NVDA) та AMD після звітності TSMC за Q3 2026: що означає запуск 2нм і сплеск HPC для обох акцій

Новачок
16 жовтня 2026Маркус О'Браєн (Marcus O'Brien)
10 хв
Поділитись
TSMC перевершив прогнози за доходами, прибутком і орієнтирами на Q4 2026 року, але вплив на акції GPU-компаній неоднозначний: 2nm на рівні 8% доходу підтверджує розгортання AMD MI450, зростання HPC на 22% підтверджує попит Nvidia, а потужності CoWoS залишаються без кількісної оцінки.

Ключові висновки

  • Результати TSMC за Q3 2026 року (15 жовтня 2026 року) перевершили прогнози за доходами, прибутком та орієнтирами. Ця стаття розглядає, що ці результати означають для Nvidia та AMD; повні результати TSMC розглядаються окремо.
  • Нова інформація неоднозначна. 2nm зріс із 3% доходу від пластин у Q2 до 8% у Q3, а HPC досяг 68% доходу, збільшившись на 22% квартал до кварталу. Валова маржа становила 66,4%, що на 1,3 пункту нижче, ніж у Q2, що TSMC пояснює початковим розгортанням 2nm.
  • Під час дзвінка TSMC спрогнозував дохід за Q4 на рівні 52,3–54,3 мільярда доларів США (зростання на 58% рік до року за середнім показником), підвищив прогноз зростання на 2026 рік до приблизно 44%, заявив, що попит на AI "перевищує пропозицію", і сказав, що потужності 2nm більш ніж подвояться до 2027 року. Він не надав жодних цифр щодо потужностей CoWoS.
  • Для Nvidia (NVDA): попит підтверджено, пропозиція пакування все ще без кількісної оцінки. Для AMD: розгортання 2nm і подвоєння потужностей до 2027 року є першим підтвердженням від третьої сторони її вузла MI450. Обидві акції впали 15 жовтня через секторальний розпродаж, спричинений питаннями щодо прибутковості капітальних витрат на AI, а не через цифри TSMC.

Чому прибутки TSMC є провідним індикатором для Nvidia та AMD?

TSMC виробляє всі дата-центрові GPU, які продають Nvidia та AMD, а також виконує передове пакування (CoWoS), яке з'єднує ці GPU з пам'яттю з високою пропускною здатністю. Жодна з компаній не має другого джерела на передовому вузлі. Тому обсяги, маржа та структура вузлів TSMC є найранішими твердими даними про те, скільки AI-кремнію насправді виробляється протягом наступних двох-чотирьох кварталів.

Що TSMC повідомив за Q3 2026 року?

Зі звіту керівництва за 3 квартал 2026 року: дохід у розмірі 46,72 мільярда доларів США, що вище за орієнтир 44,6–45,8 мільярда доларів США; чистий прибуток у розмірі 763,06 мільярда NT$, що на 68,7% більше рік до року та вище за консенсус; валова маржа 66,4%, операційна маржа 58,7%; квартальні капітальні витрати у розмірі 13,84 мільярда доларів США. Повні результати, таблиці сегментів та аналіз маржі наведені у статті "Прибутки TSMC за Q3 2026: Прибуток зростає на 69%, дохід перевершує орієнтири на тлі розширення виробництва 2nm". Решта цієї статті присвячена тому, що ці цифри означають для двох клієнтів TSMC.

Що цифри 2nm та HPC означають для Nvidia та AMD?

Дві цифри структури у звіті важливіші для інвесторів у GPU, ніж сам факт перевищення прогнозів: 2nm зріс до 8% доходу від пластин із 3% у Q2, а платформа HPC досягла 68% доходу, збільшившись на 22% квартал до кварталу.
Цифра 2nm є показником для AMD. AMD є великим AI-клієнтом на цьому вузлі цього року, з EPYC Venice у серійному виробництві та серією MI450, що входить у виробництво у Q3, тому стрибок із 3% до 8% за один квартал є першим доказом від третьої сторони, що вузол AMD розгортається у великих обсягах, а не в пілотних кількостях. Поточне покоління Rubin від Nvidia використовує процес класу 3nm, тому цифра 2nm мало що говорить про пропозицію Nvidia у 2026 році в будь-якому випадку.
Цифра HPC є насамперед показником для Nvidia, оскільки Nvidia є найбільшим окремим учасником цієї платформи. Зростання HPC на 22% квартал до кварталу, тоді як загальний дохід зріс на 16% у доларовому вираженні, означає, що AI-інтенсивний сегмент продовжує займати більшу частку всередині TSMC, що є підтвердженням попиту, яке Nvidia потребує перед власним звітом у листопаді. Застереження залишається: HPC також включає ПК та звичайні серверні чіпи, тому "зростання HPC на 22%" є проксі для AI-попиту, а не його вимірюванням.
Єдиний негативний момент у звіті також розділяється за клієнтами: зниження валової маржі на 1,3 пункту сталося через раннє розгортання 2nm, тому воно стосується вузла AMD, а не Nvidia.

Що TSMC спрогнозував на Q4 2026 року, і що додав дзвінок?

Під час дзвінка 15 жовтня фінансовий директор Венделл Хуанг спрогнозував дохід за Q4 2026 року на рівні 52,3–54,3 мільярда доларів США, що становить зростання на 14% квартал до кварталу та 58% рік до року за середнім показником, з валовою маржею 65–67% та операційною маржею 56,5–58,5%, згідно з транскриптом дзвінка про прибутки. Генеральний директор C.C. Вей підвищив прогноз зростання на весь 2026 рік до приблизно 44% у доларовому вираженні, порівняно з "трохи вище 40%", наданим у липні. Середній показник маржі 66% на 40 базисних пунктів нижчий, ніж у Q3, що керівництво знову пояснило розгортанням 2nm.
Три заяви під час дзвінка важливіші для інвесторів у GPU, ніж діапазони. Вей сказав, що попит на AI "перевищує пропозицію" і що TSMC працює над звуженням розриву. Він сказав, що потужності сімейства 2nm, як очікується, більш ніж подвояться до 2027 року. І коли його запитали про ціль зростання доходу від AI-акселераторів на рівні середньо-високих 50-х відсотків CAGR до 2029 року, він сказав, що він "ймовірно, буде вищим". Чого дзвінок не надав, так це цифри потужностей CoWoS; Вей сказав лише, що CoWoS "досі є вибором номер один для наших клієнтів" і що TSMC виробляє пакети з 5-кратним ретиклом, працюючи над 9-кратним та 14-кратним.
Бюджет капітальних витрат на 2026 рік у розмірі 60–64 мільярдів доларів США був підтверджений, а не підвищений; з 40,64 мільярда доларів США, витрачених до вересня, лише Q4 передбачає приблизно 19–23 мільярди доларів США. Хуанг додав, що капітальні витрати на 2026–2028 роки будуть "навіть значно вищими, ніж за останні три роки".

Що означає звіт TSMC для Nvidia (NVDA)?

Для Nvidia показники Q3 вирішують питання попиту, але залишають відкритим питання пропозиції. Зростання HPC на 22% підтверджує, що обсяги прискорювачів продовжують зростати до кінця року, а валовий прибуток у 66,4% показує, що TSMC утримує ціни на вузлах класу 3 нм, які Nvidia використовує для Rubin.
Відкритим залишається питання пакування, і дзвінок залишив його відкритим. Обсяги випуску Nvidia на 2026–27 роки визначаються більше постачанням CoWoS, ніж постачанням пластин, і керівництво не надало жодної цифри щодо потужностей CoWoS, лише зазначило, що попит перевищує пропозицію і що більші розміри ретикулів уже у виробництві. «Попит вищий за пропозицію» — це добре для ціноутворення Nvidia і водночас погано для її верхньої межі обсягів; який ефект домінуватиме, залежить від цифр, які TSMC не розкрила.
Підсумок: підтримка щодо попиту, невизначеність щодо пропозиції. Прогноз на Q4 із зростанням 58% у річному вимірі та коментар про те, що CAGR AI-прискорювачів, ймовірно, перевищить високі 50-ті, є найсильнішими заявами про попит, які TSMC зробила цього року, а розмивання маржі на 2 нм не є витратами Nvidia цього циклу. NVDA все ще закрилася зі зниженням на 1,84% 15 жовтня, разом із TSM на −1,80%, у рамках секторального розпродажу, пов'язаного з сумнівами щодо віддачі від капітальних витрат на AI, а не з чимось у звіті TSMC. Власні показники Nvidia з'являться у відділі зв'язків з інвесторами NVIDIA у листопаді.

Що означає звіт TSMC для AMD?

AMD є компанією, найбільш залежною від лінії 2 нм у цьому звіті. AMD заявила, що EPYC Venice перебуває у масовому виробництві на 2 нм, а серія MI450 увійшла у виробництво на TSMC у Q3 2026 року, з планами масових поставок на 2027 рік, згідно з матеріалами для інвесторів AMD. Стрибок частки доходу від 2 нм до 8% є першим стороннім підтвердженням того, що вузол, на який AMD зробила ставку для свого наступного покоління прискорювачів, дійсно випускається у великих обсягах.
Розмивання маржі підтверджує, що TSMC пріоритезує нарощування виробництва над квартальною маржею, що саме те, що хоче бачити клієнт, який чекає на потужності 2 нм; чи дійде частина цих витрат до цін на пластини для AMD — це контрактне питання, яке жодна з компаній не розкриває.
Дзвінок додав перспективний елемент: очікується, що потужності 2 нм більш ніж подвояться до 2027 року, що є роком, коли AMD заявила про початок масових поставок MI450. Це максимально близько до підтвердження дорожньої карти клієнта, наскільки TSMC може це зробити, не називаючи клієнта.
Підсумок: позитивно щодо виконання, з тим самим відкритим питанням щодо розподілу пакування. Оскільки частка AMD у CoWoS мала порівняно з Nvidia, відсутність цифри потужностей CoWoS на дзвінку залишає план обсягів AMD на 2027 рік більш вразливим у відсотковому вираженні, ніж план Nvidia. Акції AMD уже впали на 5,7% 14 жовтня і залишалися під тиском 15 жовтня, що є частиною того самого розпродажу AI-капітальних витрат, який зачепив NVDA та TSM, а не реакцією на дані про 2 нм.
[MEXC ім'я аналітика], [посада] у MEXC, формулює це так: «Перевищення прогнозів у заголовках було враховано в ціні тиждень тому. Зростання частки 2 нм до 8% — ні. Це дані для AMD у першу чергу, а для TSMC — у другу».

Як трейдери можуть використати висновки зі звіту TSMC на MEXC?

Пропозиція RealStocks від MEXC надає користувачам доступ до акцій, зареєстрованих у США, таких як NVDA та AMD, через партнерського брокера, тому торгівлю на основі зв'язку TSMC-GPU можна здійснювати на тій самій платформі, що й для криптовалюти. Для NVIDIA зокрема MEXC також пропонує токенізований доступ; відмінності описано в цьому порівнянні NVDAON, NVDAX та NVIDIA RealStocks. Відкрийте рахунок RealStocks, щоб торгувати акціями Nvidia та AMD у період звітності. Сама TSMC торгується на MEXC як ф'ючерсний контракт на акції TSMUSDT.
Одне зауваження щодо руху цін 15 жовтня: перевищення прогнозів TSMC, прогноз і коментарі щодо попиту були позитивними, але NVDA, AMD та TSM усе одно впали. Коли звіт постачальника сильний, а акції клієнтів падають, рушієм зазвичай є макроекономічний або секторальний наратив, у цьому випадку питання про те, чи отримують гіперскейлери віддачу від витрат на AI, а не фундаментальні показники у звіті. Ця відмінність важлива для тих, хто визначає розмір позиції на основі цих висновків.

Поширені запитання

Чи є перевищення прогнозів TSMC за Q3 2026 року позитивним для акцій Nvidia?

Підтримка щодо попиту, невизначеність щодо пропозиції. Дохід від HPC, що зріс на 22% у квартальному вимірі, прогноз на Q4 із зростанням 58% у річному вимірі та заява керівництва про те, що попит на AI перевищує пропозицію, підтверджують, що вузли, які використовує Nvidia, завантажені. Змінна, яка визначає обсяги випуску Nvidia на 2026–27 роки, — потужності пакування CoWoS, — не була кількісно визначена на дзвінку.

Чому нарощування 2 нм у TSMC важливіше для AMD, ніж для Nvidia?

Прискорювачі MI450 від AMD та процесори EPYC Venice побудовані на вузлі 2 нм TSMC; поточне покоління Rubin від Nvidia використовує процес класу 3 нм. Тому зростання частки 2 нм з 3% до 8% у доході від пластин TSMC безпосередньо підтверджує нарощування поставок AMD, тоді як розмивання маржі від цього нарощування лежить на вузлі AMD, а не Nvidia.

Чи означає сильний дохід від HPC у TSMC сильний дохід від AI?

Не один до одного. HPC включає дата-центрові GPU та AI ASIC, але також ПК і звичайні серверні чіпи. HPC на рівні 68% доходу зі зростанням на 22% у квартальному вимірі є найкращим доступним проксі для попиту на AI, а не прямим його вимірюванням.

Чому акції Nvidia та AMD впали після сильного звіту TSMC за Q3 2026 року?

Падіння 15 жовтня (NVDA −1,84%, TSM −1,80%, AMD під тиском після падіння на 5,7% попереднього дня) було спричинене загальносекторальним розпродажем через питання, чи принесуть капітальні витрати на ШІ достатню віддачу, а не через показники TSMC, які перевершили очікування за виручкою, прибутком і прогнозом.

Який прогноз TSMC надав на Q4 2026?

Виручка у розмірі 52,3–54,3 млрд доларів США, валовий прибуток 65–67% та операційний прибуток 56,5–58,5%, при цьому зростання за весь 2026 рік тепер очікується на рівні близько 44% у доларовому вираженні, а бюджет капітальних витрат на 2026 рік збережено на рівні 60–64 млрд доларів США.

Коли Nvidia та AMD опублікують власні результати?

AMD звітує на початку листопада 2026 року, а фінансовий квартал Nvidia завершується наприкінці жовтня з публікацією результатів у листопаді. Звіт TSMC від 15 жовтня є найранішим показником пропозиції для обох кварталів.

Пов'язані матеріали

Популярні статті

Докладніше
Найшвидша криптобіржа 2026: 6 платформ, 3 види швидкості та 0 бенчмарків, перевірених аудитом

Найшвидша криптобіржа 2026: 6 платформ, 3 види швидкості та 0 бенчмарків, перевірених аудитом

У цьому порівнянні MEXC — наш вибір номер один за тією швидкістю, яка справді визначає результат: як швидко ви можете почати торгувати новим токеном після лістингу, ще й із комісією мейкера 0,0000%. Ж

Дата звітності Tesla: Коли Tesla публікує фінансові результати? Час, історія результатів та реакція акцій

Дата звітності Tesla: Коли Tesla публікує фінансові результати? Час, історія результатів та реакція акцій

Tesla опублікує результати за Q3 2026 (липень–вересень 2026) після закриття ринку США в середу, 21 жовтня 2026 року. Трансляція звіту про прибутки розпочнеться о 17:30 за східним часом (16:30 за центр

«Uptober» натрапив на стіну: потоки ETF розвернулися, оскільки 17 733 BTC заполонили ринок — купувати на падінні чи тікати з ринку? | Аналітика Альфа-трейдерів MEXC за тиждень

«Uptober» натрапив на стіну: потоки ETF розвернулися, оскільки 17 733 BTC заполонили ринок — купувати на падінні чи тікати з ринку? | Аналітика Альфа-трейдерів MEXC за тиждень

2-й тиждень жовтня 2026 рокуПеріод статистики: 7 жовтня – 13 жовтня 2026 рокуДата зрізу даних: 13 жовтня 2026 рокуОсновна темаПротягом минулого тижня криптовалютний ринок пройшов повний цикл: імпульсн

Ймовірність підвищення ставки в Жовтні впала з 70% до 14%. Чи стане наступною зупинкою BTC $93,700 або $82,500? | MEXC Альфа-трейдер Інвестиційний щотижневий звіт

Ймовірність підвищення ставки в Жовтні впала з 70% до 14%. Чи стане наступною зупинкою BTC $93,700 або $82,500? | MEXC Альфа-трейдер Інвестиційний щотижневий звіт

Перший тиждень жовтня 2026 рокуРозрахунковий період: 30 вересня 2026 року – 6 жовтня 2026 рокуДата зрізу даних: 6 жовтня 2026 рокуОсновні наративиПротягом минулого тижня ринок криптовалюти зазнав паді

Вас також може зацікавити

Докладніше
Дата звітності Tesla: Коли Tesla публікує фінансові результати? Час, історія результатів та реакція акцій

Дата звітності Tesla: Коли Tesla публікує фінансові результати? Час, історія результатів та реакція акцій

Tesla опублікує результати за Q3 2026 (липень–вересень 2026) після закриття ринку США в середу, 21 жовтня 2026 року. Трансляція звіту про прибутки розпочнеться о 17:30 за східним часом (16:30 за центр

Чому Oura відклала своє IPO? Що сталося з лістингом OURA на Nasdaq

Чому Oura відклала своє IPO? Що сталося з лістингом OURA на Nasdaq

Oura відклала своє первинне публічне розміщення на Nasdaq 29 вересня 2026 року, посилаючись на невизначеність на ринку IPO, попри те, що, за її власними словами, попит на угоду був високим. IPO не ска

Конкуренти Oura: Samsung, Apple та ринок розумних кілець

Конкуренти Oura: Samsung, Apple та ринок розумних кілець

Конкуренти Oura поділяються на три групи, згідно з її проспектом IPO: виробники смарт-годинників, такі як Apple, Google і Samsung; фітнес-трекери, такі як Garmin, Coros і Whoop; і програмні медичні за

Чи прибутковий Oura? Дохід, бізнес-модель та оцінка вартості

Чи прибутковий Oura? Дохід, бізнес-модель та оцінка вартості

Так, Oura є прибутковою на основі чистого доходу. Його проспект IPO показує чистий дохід у розмірі 60,8 мільйона доларів США на виручку 1,21 мільярда доларів США за дев'ять місяців до 30 червня 2026 р

Зареєструйтесь на MEXC
Зареєструйтесь та отримайте бонус до 10000 USDT

Приєднуйтесь до спільноти MEXC

Отримуйте найновіші лістинги, події та оновлення в режимі реального часу — безпосередньо з нашого офіційного каналу в Telegram.

Понад 25 000 учасників

Ф'ючерси

GOLD(XAU)/USDT