PARA

Banzai International, Inc. (PARA)

NASDAQ
$0.89
$-0.01
(-1.23%)
Mbyllja e mëparshme: ⁦$0.88⁩
Tregu i mbyllur
Grafiku i çmimit live për Banzai International, Inc. (PARA)

Përditësuar për herë të fundit: ⁦2026-09-24 02:07:20⁩. Çmimet pasqyrojnë të dhënat më të fundit të mbylljes dhe do të rifillojnë përditësimin në ditën tjetër të tregtimit. Të dhënat e çmimit të aksioneve merren nga Massive.

Përmbledhje

Banzai International, Inc. (PARA) operon në sektorin SERVICES-PREPACKAGED SOFTWARE dhe është Listuar në NASDAQ. Aksioni aktualisht ka çmimin $0.89, me një kapitalizim tregu prej $3.28M dhe një raport P/E prej --. Gjatë 52 javëve të fundit, çmimi i tij ka luhatur nga $0.85$1.94. Kjo faqe mbulon performancën e tij më të fundit në treg, vlerësimin, tendencat e çmimit dhe informacionin e kompanisë.

Të dhënat kryesore të tregut

$3.28M

$0.88

$784.20

$0.85

$0.88

85.88K

191.40K

--

$1.94

$0.85

--

--

Banzai International, Inc. (PARA) Çmimi i fundit i mbylljes së aksioneve

Banzai International, Inc. (PARA) u mbyll për herë të fundit në $0.88 që nga 2026-09-23 23:31:00, i pandryshuar nga mbyllja e mëparshme prej $0.88.

Gjatë sesionit më të fundit të rregullt të tregtimit, PARA u tregtua midis $0.85 dhe $784.20, me një vëllim prej 85.88K aksionesh. Çmimi i mbylljes ishte pranë skajit të poshtëm dhe pranë skajit të poshtëm të intervalit të tij 52-javor.

Banzai International, Inc. (PARA) Ndryshimi i çmimit të aksioneve në 7 ditë

Gjatë shtatë ditëve të fundit, Banzai International, Inc. (PARA) lëvizi nga $1.01$0.89, duke përfaqësuar një rënie prej 12.08% ($0.12).

Aksioni u tregtua midis $0.85 dhe $1.02 gjatë periudhës. Çmimi më i fundit është pranë skajit të poshtëm e intervalit 7-ditor, duke treguar rënie e fortë.

Vëllimi mesatar ditor ishte 101.92 thousand aksione, Poshtë kundrejt periudhës së mëparshme shtatëditore, duke treguar aktivitet tregtimi më poshtë.

PARA Pozicion i çmimit 52-javor

Pozicion në interval: 3.1%

Minimumi 52W$0.85
Maksimumi 52J$1.94

PARA aktualisht po tregtohet me $0.89, duke e vendosur atë 3.1% të rrugës nga niveli i ulët i 52 javëve prej $0.85 deri te niveli i lartë i 52 javëve prej $1.94. Ky përqindje pasqyron Pozicion relativ të aksionit brenda diapazonit të tij të tregtimit 52-javor, jo vlerësimin e tij ose performancën e ardhshme.

Informacioni i Banzai International, Inc.

Industri
SERVICES-PREPACKAGED SOFTWARE
Punonjës
34
Shkëmbim
NASDAQ
Faqja e internetit e kompanisë

Si të blesh aksionin Banzai International, Inc. (PARA) në MEXC

Investitorët e kualifikuar mund të blejnë aksione reale të Banzai International, Inc. (PARA) përmes Aksione reale të MEXC. Ndiq këto tre hapa për të hapur një llogari Aksione reale, për të transferuar USDT dhe për të vendosur një urdhër për aksione amerikane.

Hapi 1: Hap dhe verifiko llogarinë tënde të Aksione reale
Hapi 1: Hap dhe verifiko llogarinë tënde të Aksione reale
Hyr në MEXC App, shko te Tregti → Aksione reale dhe zgjidh Hap llogari. Përfundo procesin e kërkuar të hapjes së llogarisë dhe verifikimit të identitetit me brokerin partner të licencuar të MEXC.
Hapi 2: Transferim USDT në llogarinë tënde Aksione reale
Hapi 2: Transferim USDT në llogarinë tënde Aksione reale
Shko te Kuletat → Aksione reale dhe transfero USDT nga llogaria jote Spot në llogarinë tënde Aksione reale. Aksione reale kuotohen në USD, ndërsa financimi i llogarisë mund të kryhet duke përdorur USDT.
Hapi 3: Kërko PARA dhe vendos porosinë tënde
Hapi 3: Kërko PARA dhe vendos porosinë tënde
Hap faqen e tregtimit të Aksione reale dhe kërko për PARA. Zgjidh një porosi tregu ose Porosi e kufizuar, fut çmimin dhe Sasi sipas kërkesës, rishiko detajet e porosisë dhe dërgo porosinë tënde. Pasi të plotësohet, aksionet reale përkatëse do të mbahen në llogarinë tënde të Aksione reale.

FAQ (FAQ)

1.Cili është çmimi i aksionit të Banzai International, Inc. (PARA) sot?
Banzai International, Inc. (PARA) aktualisht po tregtohet në $ 0.89, lart 0.38% ($0.00) nga mbyllja e mëparshme prej $ 0.88. Çmimet brenda ditës përditësohen në kohë reale gjatë orarit të rregullt të tregtimit.
2.A po rritet apo po bie sot aksioni PARA?
Që nga 2026-09-23 23:31:00, PARA po tregtohet në $ 0.89, lart 0.38% ($0.00) nga Mbyll e mëparshme prej $ 0.88. Aksioni është tregtuar midis $ 0.85 dhe $ 784.20 gjatë seancës së rregullt të sotme. Lëvizjet e çmimeve në të kaluarën nuk garantojnë rezultate në të ardhmen.
3.Cili është çmimi Pre-Market i PARA?
Që nga 2026-09-23 23:31:00, PARA po tregtohet në $ 0.94 në tregtimin Pre-Market, lart 5.70% ($0.05) nga Mbyll e mëparshme prej $ 0.88. Çmimet Pre-Market pasqyrojnë aktivitetin e tregtimit përpara se të hapet sesioni i rregullt dhe mund të kenë likuiditet më të ulët dhe paqëndrueshmëri më të lartë.
4.Cili është çmimi i PARA pas orarit?
Që nga 2026-09-23 23:31:00, PARA po tregtohet në $ 0.88 në tregtimin pas orarit, Poshtë 0.52% ($0.00) nga mbyllja e sesionit të rregullt në $ 0.88. Çmimet pas orarit mund të ndryshojnë nga çmimi i hapjes së sesionit të rregullt për shkak të likuiditetit më të ulët dhe spread-eve më të gjera bid-ask.
5.A është tani tregtimi i aksioneve PARA?
PARA tregtohet në bursën NASDAQ gjatë orarit të rregullt, nga e hëna deri të premten, 9:30 AM deri në 4:00 PM ET, duke përjashtuar festat publike. Tregtimi Pre-Market dhe pas orarit është gjithashtu I disponueshëm përmes brokerëve të përzgjedhur jashtë këtyre orareve.
6.Ku pozicionohet PARA krahasuar me nivelin e tij më të lartë dhe më të ulët të 52 javëve?
Gjatë 52 javëve të fundit, PARA është tregtuar midis një niveli të ulët prej $ 0.85 dhe një niveli të lartë prej $ 1.94. Në $ 0.89, aksioni pozicionohet 3.1% e rrugës nga niveli i tij më i ulët i 52 javëve te niveli i tij më i lartë i 52 javëve, duke ofruar kontekst për çmimin e tij aktual brenda intervalit të tregtimit njëvjeçar.
7.Në cilin sektor është Banzai International, Inc.?
Banzai International, Inc. (PARA) operon në sektorin SERVICES-PREPACKAGED SOFTWARE. Klasifikimi i sektorit i ndihmon investitorët ta Krahaso atë me kompani të ekspozuara ndaj trendeve të ngjashme të tregut dhe kushteve konkurruese.
8.Cila është kapitalizimi i tregut i Banzai International, Inc. dhe ku është i listuar?
Banzai International, Inc. është Listuar në bursën NASDAQ me një Vlerë tregu prej $ 3.28M. Vlerë tregu pasqyron vlerën totale të tregut të të gjitha aksioneve të papaguara dhe përdoret zakonisht për të klasifikuar aksionet sipas madhësisë.
9.Si vlerësohet PARA në terma të raportit P/E dhe EPS?
PARA tregtohet me një raport P/E prej --, bazuar në EPS të dymbëdhjetë muajve të fundit prej --. Raporti P/E krahason çmimin e aksionit me fitimet për aksion dhe është një pikënisje e zakonshme për vlerësimin e çmimit në raport me konkurrentët.
10.A paguan Banzai International, Inc. dividend?
Banzai International, Inc. paguan një dividend vjetor në para të treguar prej -- për aksion, me një rendiment aktual të dividendit prej --% bazuar në çmimin më të fundit të aksionit. Politikat e dividendit mund të ndryshojnë sipas diskrecionit të bordit.

Eksploro Më shumë Aksionet amerikane

Vlerë tregu më e madhe

Shiko aksionet amerikane me kapitalizimin më të lartë të tregut

Më të tregtuarat më aktivisht

Zbulo aksionet amerikane më të tregtuara sot

Fituesit kryesorë

Shfleto fituesit kryesorë të sotëm në tregun e aksioneve në SHBA

5 kriptomonedhat kryesore

Eksploro kriptomonedhat me kapitalizimin më të lartë të tregut

Meme Showdown for a $100K Pool

Meme Showdown for a $100K PoolMeme Showdown for a $100K Pool

Base rewards. Bonus pools. Leaderboard prizes.

Kërko Aksionet

PARA Kalkulator i aksioneve

Vlerëso vlerën midis aksioneve PARA dhe USD.

PARA Aksione në USD

PARA Aksione
PARA
PARA
USD
USD
USD

1.00 PARA aksione = 0.888 USD

Llogaritjet janë vlerësime të bazuara në çmimin më të fundit I disponueshëm dhe janë vetëm për referencë.