Kripto al
Bazarlar
Spot
FuturesBTC
Earn
Tədbir mərkəzi
Mükafat mərkəzi
Daha çox
0 komissiya

LOW və LULU səhmlərinin müqayisəsi: Qiymət, artım və qiymətləndirmə (2026)

LOW və LULU arasında ətraflı müqayisəli təhlil üçün MEXC Səhm müqayisəsindən istifadə edin. Bazar məlumatlarına və ən son açıqlanmış maliyyə nəticələrinə əsasən, LOW və LULU göstəricilərini qiymət performansı, artım, qiymətləndirmə, gəlirlilik və risk baxımından müqayisə edin.

LOW və LULU səhmlərinin müqayisəsinin xülasəsi

LOW LULU üzrə 1,7% ilə müqayisədə 8,2% illik gəlir artımı nümayiş etdirib. Onların P/E əmsalları müvafiq olaraq 16,5x və 8,1x, dividend gəlirlilikləri 2,45% və 0,00%, 30 günlük dəyişkənlik səviyyələri isə 25,3% və 62,3% təşkil edir. Bu göstəricilər artım, dəyərləndirmə, dividend gəliri və bazar riski üzrə əsas fərqləri vurğulayır. Ümumilikdə LOW seçilmiş müqayisə göstəricilərinin daha çoxunda irəlidədir.

Risk məsuliyyətindən imtina: MEXC Səhm müqayisəsi yalnız məlumat məqsədilə ABŞ birjalarında siyahıya daxil edilmiş real səhmlər haqqında məlumat və müqayisələr təqdim edir. Məlumatlar gecikmiş ola və ya dəqiq olmaya bilər, həmin məlumatlar investisiya məsləhəti hesab edilmir və keçmiş nəticələr gələcək nəticələrə zəmanət vermir.

LOW və LULU səhm gəlirlərinin müqayisəsi (1 həftə)

LOWLULU

Seçilmiş 1 həftə dövrü ərzində Lowe's Companies Inc. (LOW) və lululemon athletica inc. (LULU) arasında məcmu cəmi gəlirləri müqayisə edin. Məlumatlar 2026-10-16 12:00:00 tarixinə aiddir.

LOW və LULU arasında əsas kapital göstəricilərinin müqayisəli xülasəsi

Lowe's Companies Inc. (LOW) $109,73B bazar kapitallaşmasına malikdir və Qeyri-zəruri istehlak sektorunda fəaliyyət göstərir, əsas biznesi isə Ev təmiri mallarının pərakəndə satışı kateqoriyasına aid edilir. Onun son rüblük gəliri illik müqayisədə +8,2% dəyişmişdir.

lululemon athletica inc. (LULU) $10,51B bazar kapitallaşmasına malikdir və Qeyri-zəruri istehlak sektorunda fəaliyyət göstərir, əsas biznesi isə Geyim, aksesuarlar və dəbdəbəli mallar kateqoriyasına aid edilir. Onun son rüblük gəliri illik müqayisədə +1,7% dəyişmişdir.

LOW - LULU müqayisəli əsas səhm göstəriciləri

Müqayisə göstəricisiLowe's Companies Inc.
LOW
lululemon athletica inc.
LULU
Müqayisə nəticələri

Səhm qiyməti və gəlirlilik

Səhm qiyməti üzrə 1 günlük gecikmə ilə təqdim olunan ən son məlumatlar, həmçinin 1 aylıq və ilin əvvəlindən etibarən gəlirlilik.

$195,581D: +0,9%1M: +1,6%1Y: -19,5%$99,511D: -2,0%1M: -2,3%1Y: -39,6%LOWÜstün

Bazar kapitallaşması

Şirkətin dövriyyədə olan səhmlərinin cəmi bazar dəyəri.

$109,73B$10,51BLOWÜstün

Sektor və əsas fəaliyyət sahəsi

Şirkətin bazar sektoru və əsas fəaliyyət sahəsi üzrə təsnifatı.

Qeyri-zəruri istehlak / Ev təmiri mallarının pərakəndə satışıQeyri-zəruri istehlak / Geyim, aksesuarlar və dəbdəbəli mallar--
Gecikdirilmiş bazar məlumatlarına əsasən, LOW $195,58 qiymətinə, LULU isə $99,51 qiymətinə ticarət olunur. Onların bazar kapitallaşmaları müvafiq olaraq $109,73B və $10,51B təşkil edir. Hər iki şirkət Qeyri-zəruri istehlak sektorunda fəaliyyət göstərir.
LOW və LULU arasında artım və mənfəətlilik müqayisəsi

Gəlir artımı (əvvəlki illə müqayisədə)

Gəlirin əvvəlki illə müqayisədə dəyişməsi.

+8,2%+1,7%LOWÜstün

EPS artımı (İllik)

Səhm üzrə mənfəətin əvvəlki illə müqayisədə dəyişməsi.

-2,8%-17,1%LOWÜstün

ROIC

İnvestisiya edilmiş kapitaldan əldə edilən gəlir.

28,0%49,6%LULUÜstün

Ümumi marja / Əməliyyat marjası

Əməliyyat xərclərindən əvvəl və sonra gəlirlilik.

33,1% / 11,4%56,1% / 17,8%LULUÜstün
Artım baxımından LOW +8,2% gəlir artımı və -2,8% TTM EPS artımı nümayiş etdirib. Müqayisə üçün LULU üzrə gəlir artımı +1,7%, səhm başına mənfəət artımı isə -17,1% təşkil edib.Gəlirlilik baxımından LOW 33,1% ümumi mənfəət marjası, 11,4% əməliyyat mənfəəti marjası və 28,0% ROIC nümayiş etdirib. LULU üzrə müvafiq göstəricilər 56,1%, 17,8% və 49,6% təşkil edib.Ümumilikdə, Bu iki səhm artım və mənfəətlilik baxımından fərqli üstünlüklər nümayiş etdirir.
LOW və LULU: Qiymətləndirmə və balans

Sərbəst pul axınının gəlirliliyi

Sərbəst pul axınının bazar kapitallaşmasına nisbəti.

6,4%11,8%LULUÜstün

Xalis borc / EBITDA

EBITDA-ya nisbətdə xalis borc; mənfi dəyər xalis pul vəsaitinin mövcudluğunu göstərir.

3,1x-0,7xLULUÜstün

Dividend gəlirliliyi / Ödəmə əmsalı

Səhm qiymətinə nisbətdə dividend gəlirliliyi və mənfəətin dividend kimi ödənilən hissəsi.

2,45% / 40,8%0,00% / 0,0%LOWÜstün
LULU daha yüksək sərbəst pul axını gəlirliliyi təmin edir, bu isə daha aşağı qiymətləndirmə tələbləri olduğunu göstərir. LULU daha güclü balansa malikdir, halbuki LOW daha yüksək dividend gəlirliliyi təmin edir. Ümumilikdə, bu iki səhm əsasən qiymətləndirmə, maliyyə dayanıqlılığı və dividend gəliri baxımından fərqlənir.
LOW və LULU arasında gəlirlilik və risk müqayisəsi

Ümumi gəlirlilik (dividendlər nəzərə alınmaqla)

Dividendlər daxil olmaqla, 1, 5 və 10 il üzrə məcmu gəlirlilik.

1Y: -19,5%5Y: -11,8%10Y: +179,5%1Y: -39,6%5Y: -76,2%10Y: +81,3%LOWÜstün

30 günlük reallaşmış dəyişkənlik

Son 30 gün üzrə gündəlik gəlirlilik əsasında hesablanmış illik dəyişkənlik.

25,3%62,3%LOWÜstün

Beta (5 il, S&P 500 ilə müqayisədə)

Bazar dalğalanmalarına həssaslıq; 1-dən yuxarı dəyər bazarla müqayisədə daha yüksək dəyişkənliyi göstərir.

0,841,29LOWÜstün
LOW daha yüksək uzunmüddətli gəlir təmin edib, lakin LULU həmçinin son dövrdə daha yüksək volatillik və bazar həssaslığı nümayiş etdirir.

LOW - LULU dəyərləndirmə qiymətləndirməsi və dividend göstəriciləri

LOW və LULU göstəricilərini P/E, proqnozlaşdırılan P/E, sərbəst pul axını gəlirliliyi və dividend gəlirliliyi daxil olmaqla, dəyər qiymətləndirməsi, pul axını və dividend göstəriciləri əsasında müqayisə edin. Bu rəqəmlər yalnız məlumat məqsədilə təqdim olunur və ədalətli dəyərin qiymətləndirilməsi, hədəf qiymət və ya investisiya tövsiyəsi hesab edilmir.

GöstəriciLowe's Companies Inc.
LOW
lululemon athletica inc.
LULU
Müqayisə nəticələri

Bazar kapitallaşması

$109,73B$10,51BLOWÜstün

P/E (TTM)

16,5x8,1xLULUÜstün

P/S

1,2x1,0xLULUÜstün

EV/EBITDA

11,3x4,0xLULUÜstün

Dividend gəlirliliyi

2,45%0,00%LOWÜstün

LOW ilə LULU arasında zaman üzrə gəlirlilik müqayisəsi

Hər bir şirkətin gəlirliliyinin necə dəyişdiyini anlamaq üçün LOW və LULU şirkətlərinin müəyyən dövr ərzində ümumi və əməliyyat rentabelliyinin dinamikasını müqayisə edin. Yalnız açıqlanmış maliyyə məlumatlarına əsaslanır; proqnoz və ya investisiya məsləhəti deyil.

TTM3 illik orta göstərici5 illik orta göstərici10 illik orta göstərici
LOW33,4%33,4%33,3%33,1%
LULU57,9%57,4%57,2%55,2%

Texniki və fundamental səhm təhlili

RSI (14, gündəlik)2026-10-16 bazar bağlanışına əsasən yeniləndi

LOW 56,30 • LULU 50,75

Qısamüddətli qiymət impulsunu ölçür və mümkün artıq alış və ya artıq satış vəziyyətlərini müəyyən etməyə kömək edir.

50/200 günlük dəyişən ortalamaya görə mövqe2026-10-16 bazar bağlanışına əsasən yeniləndi

LOW 50D Aşağı / 200D Aşağı • LULU 50D Aşağı / 200D Aşağı

Səhmin orta və uzunmüddətli trend xətlərindən yuxarıda, yoxsa aşağıda ticarət olunduğunu göstərir.

Tədqiqat və inkişafın gəlirdəki payı, %

LOW 0,0% • LULU 0,0%

Gəlirin nə qədərinin tədqiqat və inkişafa yönəldildiyini göstərir.

Səhm sayı dinamikası (3 il)

LOW Azalıb • LULU Azalıb

Şirkətin səhm sayının son üç il ərzində artıb-artmadığını və ya azalıb-azalmadığını göstərir.

Şirkət profilləri

Lowe's Companies Inc.

Ev təmiri mallarının pərakəndə satışı

Lowe's, 2023-cü ildə Kanadadakı obyektlərinin (RONA, Lowe's Canada, Réno-Dépôt və Dick's Lumber) satılmasından sonra ABŞ-da 1750-dən çox mağazası ilə qlobal miqyasda ikinci ən böyük ev təmiri pərakəndə satıcısıdır. Şirkətin mağazaları ev bəzəyi, texniki xidmət, təmir və yenidən düzəltmə üçün məhsul və xidmətlər təklif edir; burada texniki xidmət və təmir məhsulların üçdə ikisini təşkil edir. Lowe's əsasən pərakəndə özünü-özünə kömək etmək istəyən müştərilərə (satışların təxminən 70%-i) və başqalarına işləyən müştərilərə yönəlmişdir, lakin son altı ildə peşəkar biznes müştərilərinin payını 20%-dən 30%-ə qədər artırıb (FBM-nin satın alınması ilə daha da genişlənməyi planlaşdırılır). Biz ABŞ Siyahıyaalma İdarəsinin məlumatları və rəhbərliyin bazar ölçüsü barədə təxminlərinə əsaslanaraq, Lowe's-in yerli ev təmiri bazarının yüksək bir rəqəmlə iki rəqəmli hissəsini əhatə etdiyini ehtimal edirik.

lululemon athletica inc.

Geyim, aksesuarlar və dəbdəbəli mallar

Lululemon Athletica qadınlar, kişilər və qızlar üçün idman geyimlərini, ayaqqabıları və aksesuarları dizayn edir, paylayır və marketinqini həyata keçirir. Şirkət istirahət və idman fəaliyyətləri, məsələn, yoqa və qaçış üçün şalvar, şort, üst geyimlər və gödəkçələr təqdim edir. Lululemon həmçinin çantalar, yoqa döşəkləri və avadanlıqlar kimi fitness aksesuarlarını da satır. Şirkət öz məhsullarını rəqəmsal kanallar, az sayda topdansatış partnyorları, Şimali Amerika, Asiya və Qərbi Avropada təxminən iki düzinyaya yaxın ölkədə 800-dən çox şirkətə məxsus mağaza və Yaxın Şərq və Avropada 40-dan çox fransizəli yerlərdə satışa çıxarır. Şirkət 1998-ci ildə təsis olunub və Kanadanın Vankuver şəhərində yerləşir.

MEXC-də LOW və LULU Səhm Fyuçersi ilə ticarət edin

MEXC-də LOW və LULU istinad edən USDT marjalı Səhm Fyuçersi ilə 24/7 giriş və 10x qədər kredit çiyni ilə ticarət edin. Bu məhsullar törəmə maliyyə alətləridir, baza səhmlər üzərində mülkiyyət hüququ vermir və əhəmiyyətli itki riski daşıyır.

LOW və LULU səhmlərinin müqayisəsi haqqında bilməli olduqlarınız

MEXC səhm müqayisəsi nədir?

MEXC Səhm müqayisəsi ABŞ səhmlərini yan-yana müqayisə etməyə imkan verən alətdir. O, istifadəçilərə iki şirkəti səhm qiymətinin dinamikası, bazar kapitallaşması, dəyər qiymətləndirməsi, artım templəri, rentabellik, maliyyə dayanıqlılığı, dividendlər və risk səviyyəsi kimi göstəricilərə əsasən müqayisə etməyə kömək edir. Nəticələr yalnız araşdırma məqsədilə təqdim olunur və investisiya məsləhəti hesab edilmir.

Şirkətin artımını qiymətləndirmək üçün hansı göstəricilərdən istifadə etməliyəm?

Biznesin nə qədər sürətlə genişləndiyini görmək üçün gəlir artımından başlayın, sonra isə bu artımın səhm üzrə daha yüksək mənfəətə çevrilib-çevrilmədiyini müəyyən etmək üçün EPS artımını nəzərdən keçirin. Ümumi mənfəət marjası, əməliyyat mənfəəti marjası və ROIC rentabellik səviyyəsini və kapitaldan istifadənin səmərəliliyini əks etdirərək bu artımın keyfiyyətini qiymətləndirməyə kömək edir. Gəliri sürətlə artan, lakin marjası azalan şirkət mənfəətin keyfiyyətini yaxşılaşdırmadan fəaliyyətini genişləndirə bilər.

LOW və LULU şirkətlərini artım və gəlirlilik baxımından necə müqayisə edə bilərəm?

Son hesabat dövründə LOW +8,2% gəlir artımı və -2,8% TTM EPS artımı qeydə alıb; müqayisə üçün, LULU üzrə bu göstəricilər müvafiq olaraq +1,7% və -17,1% təşkil edib. LOW artım baxımından öndədir, LULU isə daha yüksək gəlirliliyə malikdir. Bu müqayisə dərc edilmiş maliyyə göstəricilərinə əsaslanır və gələcək nəticələrə dair proqnoz deyil.

P/E (TTM) ilə proqnozlaşdırılan P/E arasında fərq nədən ibarətdir?

P/E (TTM) əmsalı cari səhm qiymətini son 12 ay üzrə maliyyə hesabatlarında əks olunan faktiki mənfəətlə müqayisə etməyə imkan verir. Proqnozlaşdırılan P/E göstəricisi növbəti 12 ay üçün proqnozlaşdırılan mənfəət əsasında hesablanır, buna görə də bazar gözləntilərini əks etdirir, lakin dəyişə bilən proqnozlardan asılıdır. Hər iki əmsal artım templəri, rentabellik və sektordakı digər şirkətlərin göstəriciləri nəzərə alınmaqla qiymətləndirilməlidir.

LOW və LULU risk profilləri bir-biri ilə necə müqayisə olunur?

LOW üçün 30 günlük reallaşmış dəyişkənlik 25,3%, beşillik beta əmsalı isə 0,84 təşkil edir; müqayisə üçün LULU üzrə bu göstəricilər müvafiq olaraq 62,3% və 1,29 təşkil edir. LULU daha yüksək tarixi dəyişkənlik və bazar həssaslığı nümayiş etdirir. Bu göstəricilər qiymətlərin tarixi dəyişmələrini və bazara həssaslığı təsvir edir, lakin investisiya riskinin bütün mənbələrini əhatə etmir.

Dividend gəlirliliyi və ödəmə əmsalı nəyi göstərir?

Dividend gəlirliliyi cari səhm qiymətinə nisbətdə illik dividendi, ödəmə əmsalı isə şirkətin mənfəətinin nə qədərinin dividend kimi paylandığını göstərir. Daha yüksək gəlirlilik daha çox gəlir təmin edə bilər, lakin o, səhmin qiyməti düşdüyü üçün də arta bilər. Buna görə də dividend dayanıqlılığı mənfəət, pul vəsaitlərinin hərəkəti və ödəmə əmsalı ilə birlikdə nəzərə alınmalıdır.

Yüksək artım tempinə malik səhmi daha aşağı qiymətləndirilən səhmlə necə müqayisə etməliyəm?

Sürətlə böyüyən şirkətlərin səhmləri investorlar onların gəlir və mənfəətinin artmağa davam edəcəyini gözlədikdə daha yüksək qiymətləndirmə ilə ticarət oluna bilər. Daha aşağı qiymətləndirilən səhmlər daha konservativ giriş nöqtəsi təklif edə bilər, lakin aşağı qiymətləndirmə həm də daha zəif artımı və ya daha yüksək biznes riskini əks etdirə bilər. Buna görə də artım, dəyər qiymətləndirməsi, rentabellik, pul axını və risk birlikdə nəzərdən keçirilməlidir.

Hansı səhm daha yaxşıdır: LOW, yoxsa LULU?

Hər bir investor üçün vahid cavab yoxdur. Artıma yönəlmiş investorlar gəlirin artımına, səhm üzrə mənfəətin artımına və investisiya edilmiş kapitalın rentabelliyinə (ROIC) daha çox diqqət yetirə, gəlir əldə etməyə yönəlmiş investorlar isə dividend gəlirliliyinə və dividend ödənişlərinin dayanıqlılığına üstünlük verə bilərlər. Riskə dözümlülüyü daha aşağı olan investorlar dəyişkənliyə, Beta əmsalına və balans hesabatının möhkəmliyinə daha çox diqqət yetirə bilərlər. MEXC Səhm müqayisəsi müvafiq göstəriciləri təqdim edir, lakin alış və ya satış tövsiyəsi vermir.

MEXC-də LOW və LULU aktivlərini RealStocks kimi treydinq edə bilərəmmi?

Hər iki səhm hazırda dəstəklənirsə, meyarlara uyğun istifadəçilər MEXC RealStocks vasitəsilə LOW və LULU səhmlərini real ABŞ səhmləri kimi alıb-sata bilərlər. İstifadəçilər əvvəlcə MEXC-nin lisenziyalı broker tərəfdaşı vasitəsilə RealStocks hesabı açmalı və təsdiqləməlidirlər. RealStocks tokenləşdirilmiş səhm payını deyil, real səhmlər üzərində mülkiyyət hüququnu ifadə edir. Əlçatanlıq səhmə və regiona görə dəyişə bilər, buna görə də, istifadəçilər sifariş verməzdən əvvəl müvafiq RealStocks treydinq səhifəsini yoxlamalıdırlar.

Məsuliyyətdən imtina

Bu səhifədə göstərilən səhm qiymətləri, maliyyə göstəriciləri, müqayisə nəticələri və əlaqədar məlumatlar üçüncü tərəf təchizatçılardan əldə edilir və yalnız məlumat və maarifləndirmə məqsədləri üçün təqdim olunur. Məlumatlar gecikmiş, natamam ola və ya dəqiq olmaya bilər və MEXC onların dəqiqliyinə, tamlığına və ya vaxtında təqdim edilməsinə zəmanət vermir. Müqayisələr və avtomatlaşdırılmış xülasələr maliyyə, investisiya, hüquqi və ya vergi məsləhəti, yaxud hər hansı qiymətli kağızı və ya maliyyə məhsulunu almaq, satmaq və ya saxlamaq tövsiyəsi hesab edilmir. Keçmiş performans gələcək nəticələrin göstəricisi deyil. İstifadəçilər hər hansı qərar qəbul etməzdən əvvəl məlumatı müstəqil şəkildə doğrulamalı və öz məqsədlərini, maliyyə vəziyyətini və riskə dözümlülüklərini qiymətləndirməlidir. MEXC səhm fyuçersləri və ya digər törəmə maliyyə alətlərindən söhbət getdiyi hallarda, bu cür alətlər baza səhmlərinə sahiblik hüququ vermir, kredit çiynindən istifadəni nəzərdə tuta bilər və əhəmiyyətli itki riski daşıyır. Məhsulun əlçatanlığı qüvvədə olan qanunlardan və regional məhdudiyyətlərdən asılıdır.