LULU və TMUS səhmlərinin müqayisəsi: Qiymət, artım və qiymətləndirmə (2026)
LULU və TMUS arasında ətraflı müqayisəli təhlil üçün MEXC Səhm müqayisəsindən istifadə edin. Bazar məlumatlarına və ən son açıqlanmış maliyyə nəticələrinə əsasən, LULU və TMUS göstəricilərini qiymət performansı, artım, qiymətləndirmə, gəlirlilik və risk baxımından müqayisə edin.
LULU və TMUS səhmlərinin müqayisəsinin xülasəsi
LULU TMUS üzrə 9,7% ilə müqayisədə 1,7% illik gəlir artımı nümayiş etdirib. Onların P/E əmsalları müvafiq olaraq 7,9x və 16,2x, dividend gəlirlilikləri 0,00% və 2,54%, 30 günlük dəyişkənlik səviyyələri isə 63,2% və 50,3% təşkil edir. Bu göstəricilər artım, dəyərləndirmə, dividend gəliri və bazar riski üzrə əsas fərqləri vurğulayır. Ümumilikdə TMUS seçilmiş müqayisə göstəricilərinin daha çoxunda irəlidədir.
Risk məsuliyyətindən imtina: MEXC Səhm müqayisəsi yalnız məlumat məqsədilə ABŞ birjalarında siyahıya daxil edilmiş real səhmlər haqqında məlumat və müqayisələr təqdim edir. Məlumatlar gecikmiş ola və ya dəqiq olmaya bilər, həmin məlumatlar investisiya məsləhəti hesab edilmir və keçmiş nəticələr gələcək nəticələrə zəmanət vermir.
LULU və TMUS səhm gəlirlərinin müqayisəsi (1 həftə)
Seçilmiş 1 həftə dövrü ərzində lululemon athletica inc. (LULU) və T-Mobile US, Inc. (TMUS) arasında məcmu cəmi gəlirləri müqayisə edin. Məlumatlar 2026-10-16 12:00:00 tarixinə aiddir.
LULU və TMUS arasında əsas kapital göstəricilərinin müqayisəli xülasəsi
lululemon athletica inc. (LULU) $10,25B bazar kapitallaşmasına malikdir və Qeyri-zəruri istehlak sektorunda fəaliyyət göstərir, əsas biznesi isə Geyim, aksesuarlar və dəbdəbəli mallar kateqoriyasına aid edilir. Onun son rüblük gəliri illik müqayisədə +1,7% dəyişmişdir.
T-Mobile US, Inc. (TMUS) $170,65B bazar kapitallaşmasına malikdir və Kommunikasiya xidmətləri sektorunda fəaliyyət göstərir, əsas biznesi isə Simsiz telekommunikasiya xidmətləri kateqoriyasına aid edilir. Onun son rüblük gəliri illik müqayisədə +9,7% dəyişmişdir.
LULU - TMUS müqayisəli əsas səhm göstəriciləri
| Müqayisə göstəricisi | LULU | TMUS | Müqayisə nəticələri |
Səhm qiyməti və gəlirlilik Səhm qiyməti üzrə 1 günlük gecikmə ilə təqdim olunan ən son məlumatlar, həmçinin 1 aylıq və ilin əvvəlindən etibarən gəlirlilik. | $97,081D: -2,0%1M: -4,2%1Y: -43,7% | $159,091D: +1,3%1M: -3,7%1Y: -30,9% | TMUSÜstün |
Bazar kapitallaşması Şirkətin dövriyyədə olan səhmlərinin cəmi bazar dəyəri. | $10,25B | $170,65B | TMUSÜstün |
Sektor və əsas fəaliyyət sahəsi Şirkətin bazar sektoru və əsas fəaliyyət sahəsi üzrə təsnifatı. | Qeyri-zəruri istehlak / Geyim, aksesuarlar və dəbdəbəli mallar | Kommunikasiya xidmətləri / Simsiz telekommunikasiya xidmətləri | -- |
| Gecikdirilmiş bazar məlumatlarına əsasən, LULU $97,08 qiymətinə, TMUS isə $159,09 qiymətinə ticarət olunur. Onların bazar kapitallaşmaları müvafiq olaraq $10,25B və $170,65B təşkil edir. LULU Qeyri-zəruri istehlak sektorunda fəaliyyət göstərir, TMUS isə Kommunikasiya xidmətləri sektoruna aiddir. | |||
| LULU və TMUS arasında artım və mənfəətlilik müqayisəsi | |||
Gəlir artımı (əvvəlki illə müqayisədə) Gəlirin əvvəlki illə müqayisədə dəyişməsi. | +1,7% | +9,7% | TMUSÜstün |
EPS artımı (İllik) Səhm üzrə mənfəətin əvvəlki illə müqayisədə dəyişməsi. | -17,1% | -9,9% | TMUSÜstün |
ROIC İnvestisiya edilmiş kapitaldan əldə edilən gəlir. | 49,6% | 10,0% | LULUÜstün |
Ümumi marja / Əməliyyat marjası Əməliyyat xərclərindən əvvəl və sonra gəlirlilik. | 56,1% / 17,8% | 62,2% / 19,8% | TMUSÜstün |
| Artım baxımından LULU +1,7% gəlir artımı və -17,1% TTM EPS artımı nümayiş etdirib. Müqayisə üçün TMUS üzrə gəlir artımı +9,7%, səhm başına mənfəət artımı isə -9,9% təşkil edib.Gəlirlilik baxımından LULU 56,1% ümumi mənfəət marjası, 17,8% əməliyyat mənfəəti marjası və 49,6% ROIC nümayiş etdirib. TMUS üzrə müvafiq göstəricilər 62,2%, 19,8% və 10,0% təşkil edib.Ümumilikdə, TMUS ümumilikdə daha güclü artım və gəlirlilik nümayiş etdirir. | |||
| LULU və TMUS: Qiymətləndirmə və balans | |||
Sərbəst pul axınının gəlirliliyi Sərbəst pul axınının bazar kapitallaşmasına nisbəti. | 12,0% | 10,8% | LULUÜstün |
Xalis borc / EBITDA EBITDA-ya nisbətdə xalis borc; mənfi dəyər xalis pul vəsaitinin mövcudluğunu göstərir. | -0,7x | 2,6x | LULUÜstün |
Dividend gəlirliliyi / Ödəmə əmsalı Səhm qiymətinə nisbətdə dividend gəlirliliyi və mənfəətin dividend kimi ödənilən hissəsi. | 0,00% / 0,0% | 2,54% / 41,1% | TMUSÜstün |
| LULU daha yüksək sərbəst pul axını gəlirliliyi təmin edir, bu isə daha aşağı qiymətləndirmə tələbləri olduğunu göstərir. LULU daha güclü balansa malikdir, halbuki TMUS daha yüksək dividend gəlirliliyi təmin edir. Ümumilikdə, bu iki səhm əsasən qiymətləndirmə, maliyyə dayanıqlılığı və dividend gəliri baxımından fərqlənir. | |||
| LULU və TMUS arasında gəlirlilik və risk müqayisəsi | |||
Ümumi gəlirlilik (dividendlər nəzərə alınmaqla) Dividendlər daxil olmaqla, 1, 5 və 10 il üzrə məcmu gəlirlilik. | 1Y: -43,7%5Y: -76,7%10Y: +72,5% | 1Y: -30,9%5Y: +35,5%10Y: +236,0% | TMUSÜstün |
30 günlük reallaşmış dəyişkənlik Son 30 gün üzrə gündəlik gəlirlilik əsasında hesablanmış illik dəyişkənlik. | 63,2% | 50,3% | TMUSÜstün |
Beta (5 il, S&P 500 ilə müqayisədə) Bazar dalğalanmalarına həssaslıq; 1-dən yuxarı dəyər bazarla müqayisədə daha yüksək dəyişkənliyi göstərir. | 1,29 | 0,39 | TMUSÜstün |
| TMUS daha yüksək uzunmüddətli gəlir təmin edib, lakin LULU həmçinin son dövrdə daha yüksək volatillik və bazar həssaslığı nümayiş etdirir. | |||
LULU - TMUS dəyərləndirmə qiymətləndirməsi və dividend göstəriciləri
LULU və TMUS göstəricilərini P/E, proqnozlaşdırılan P/E, sərbəst pul axını gəlirliliyi və dividend gəlirliliyi daxil olmaqla, dəyər qiymətləndirməsi, pul axını və dividend göstəriciləri əsasında müqayisə edin. Bu rəqəmlər yalnız məlumat məqsədilə təqdim olunur və ədalətli dəyərin qiymətləndirilməsi, hədəf qiymət və ya investisiya tövsiyəsi hesab edilmir.
| Göstərici | LULU | TMUS | Müqayisə nəticələri |
|---|---|---|---|
Bazar kapitallaşması | $10,25B | $170,65B | TMUSÜstün |
P/E (TTM) | 7,9x | 16,2x | LULUÜstün |
P/S | 1,0x | 1,9x | LULUÜstün |
EV/EBITDA | 3,9x | 7,8x | LULUÜstün |
Dividend gəlirliliyi | 0,00% | 2,54% | TMUSÜstün |
LULU ilə TMUS arasında zaman üzrə gəlirlilik müqayisəsi
Hər bir şirkətin gəlirliliyinin necə dəyişdiyini anlamaq üçün LULU və TMUS şirkətlərinin müəyyən dövr ərzində ümumi və əməliyyat rentabelliyinin dinamikasını müqayisə edin. Yalnız açıqlanmış maliyyə məlumatlarına əsaslanır; proqnoz və ya investisiya məsləhəti deyil.
| TTM | 3 illik orta göstərici | 5 illik orta göstərici | 10 illik orta göstərici | |
|---|---|---|---|---|
| LULU | 57,9% | 57,4% | 57,2% | 55,2% |
| TMUS | 62,9% | 62,7% | 59,4% | 58,4% |
Texniki və fundamental səhm təhlili
RSI (14, gündəlik)
LULU 45,98 • TMUS 43,19
Qısamüddətli qiymət impulsunu ölçür və mümkün artıq alış və ya artıq satış vəziyyətlərini müəyyən etməyə kömək edir.
50/200 günlük dəyişən ortalamaya görə mövqe
LULU 50D Aşağı / 200D Aşağı • TMUS 50D Aşağı / 200D Aşağı
Səhmin orta və uzunmüddətli trend xətlərindən yuxarıda, yoxsa aşağıda ticarət olunduğunu göstərir.
Tədqiqat və inkişafın gəlirdəki payı, %
LULU 0,0% • TMUS 0,0%
Gəlirin nə qədərinin tədqiqat və inkişafa yönəldildiyini göstərir.
Səhm sayı dinamikası (3 il)
LULU Azalıb • TMUS Azalıb
Şirkətin səhm sayının son üç il ərzində artıb-artmadığını və ya azalıb-azalmadığını göstərir.
Şirkət profilləri
lululemon athletica inc.
Geyim, aksesuarlar və dəbdəbəli mallar
Lululemon Athletica qadınlar, kişilər və qızlar üçün idman geyimlərini, ayaqqabıları və aksesuarları dizayn edir, paylayır və marketinqini həyata keçirir. Şirkət istirahət və idman fəaliyyətləri, məsələn, yoqa və qaçış üçün şalvar, şort, üst geyimlər və gödəkçələr təqdim edir. Lululemon həmçinin çantalar, yoqa döşəkləri və avadanlıqlar kimi fitness aksesuarlarını da satır. Şirkət öz məhsullarını rəqəmsal kanallar, az sayda topdansatış partnyorları, Şimali Amerika, Asiya və Qərbi Avropada təxminən iki düzinyaya yaxın ölkədə 800-dən çox şirkətə məxsus mağaza və Yaxın Şərq və Avropada 40-dan çox fransizəli yerlərdə satışa çıxarır. Şirkət 1998-ci ildə təsis olunub və Kanadanın Vankuver şəhərində yerləşir.
T-Mobile US, Inc.
Simsiz telekommunikasiya xidmətləri
Deutsche Telekom 2013-cü ildə öz T-Mobile USA bölməsini önödəmə xidməti üzrə ixtisaslaşmış MetroPCS ilə birləşdirdi və bu şirkət 2020-ci ildə Sprint ilə birləşərək ABŞ-da ikinci ən böyük simsiz operatoru yaratdı. İndi T-Mobile 85 milyon paylaşılan xidmət və 26 milyon önödəməli telefon müştərisinə xidmət göstərir ki, bu da ABŞ pərakəndə simsiz telekommunikasiya bazarının təxminən 30%-nə bərabərdir. Şirkət 2021-ci ildə sabit simsiz genişzolaqlı internet bazarına fəal şəkildə daxil oldu və indi simsiz şəbəkəsi ilə 7 milyon yaşayış və biznes müştərisinə xidmət göstərir. Həmçinin, fiber şəbəkə sahibləri ilə birgə müəssisələr vasitəsilə 1 milyona yaxın fiber genişzolaqlı internet müştərisinə xidmət göstərir. T-Mobile bu şirkətlərdə həmçinin onların şəbəkələrinə topdan giriş imkanı təmin edən paya malikdir. Bundan əlavə, T-Mobile simsiz peraqarətçilərə topdan xidmətlər göstərir.
MEXC-də LULU və TMUS Səhm Fyuçersi ilə ticarət edin
MEXC-də LULU və TMUS istinad edən USDT marjalı Səhm Fyuçersi ilə 24/7 giriş və 10x qədər kredit çiyni ilə ticarət edin. Bu məhsullar törəmə maliyyə alətləridir, baza səhmlər üzərində mülkiyyət hüququ vermir və əhəmiyyətli itki riski daşıyır.
LULU və TMUS səhmlərinin müqayisəsi haqqında bilməli olduqlarınız
MEXC səhm müqayisəsi nədir?
MEXC Səhm müqayisəsi ABŞ səhmlərini yan-yana müqayisə etməyə imkan verən alətdir. O, istifadəçilərə iki şirkəti səhm qiymətinin dinamikası, bazar kapitallaşması, dəyər qiymətləndirməsi, artım templəri, rentabellik, maliyyə dayanıqlılığı, dividendlər və risk səviyyəsi kimi göstəricilərə əsasən müqayisə etməyə kömək edir. Nəticələr yalnız araşdırma məqsədilə təqdim olunur və investisiya məsləhəti hesab edilmir.
Şirkətin artımını qiymətləndirmək üçün hansı göstəricilərdən istifadə etməliyəm?
Biznesin nə qədər sürətlə genişləndiyini görmək üçün gəlir artımından başlayın, sonra isə bu artımın səhm üzrə daha yüksək mənfəətə çevrilib-çevrilmədiyini müəyyən etmək üçün EPS artımını nəzərdən keçirin. Ümumi mənfəət marjası, əməliyyat mənfəəti marjası və ROIC rentabellik səviyyəsini və kapitaldan istifadənin səmərəliliyini əks etdirərək bu artımın keyfiyyətini qiymətləndirməyə kömək edir. Gəliri sürətlə artan, lakin marjası azalan şirkət mənfəətin keyfiyyətini yaxşılaşdırmadan fəaliyyətini genişləndirə bilər.
LULU və TMUS şirkətlərini artım və gəlirlilik baxımından necə müqayisə edə bilərəm?
Son hesabat dövründə LULU +1,7% gəlir artımı və -17,1% TTM EPS artımı qeydə alıb; müqayisə üçün, TMUS üzrə bu göstəricilər müvafiq olaraq +9,7% və -9,9% təşkil edib. TMUS həm artım, həm də gəlirlilik baxımından liderdir. Bu müqayisə dərc edilmiş maliyyə göstəricilərinə əsaslanır və gələcək nəticələrə dair proqnoz deyil.
P/E (TTM) ilə proqnozlaşdırılan P/E arasında fərq nədən ibarətdir?
P/E (TTM) əmsalı cari səhm qiymətini son 12 ay üzrə maliyyə hesabatlarında əks olunan faktiki mənfəətlə müqayisə etməyə imkan verir. Proqnozlaşdırılan P/E göstəricisi növbəti 12 ay üçün proqnozlaşdırılan mənfəət əsasında hesablanır, buna görə də bazar gözləntilərini əks etdirir, lakin dəyişə bilən proqnozlardan asılıdır. Hər iki əmsal artım templəri, rentabellik və sektordakı digər şirkətlərin göstəriciləri nəzərə alınmaqla qiymətləndirilməlidir.
LULU və TMUS risk profilləri bir-biri ilə necə müqayisə olunur?
LULU üçün 30 günlük reallaşmış dəyişkənlik 63,2%, beşillik beta əmsalı isə 1,29 təşkil edir; müqayisə üçün TMUS üzrə bu göstəricilər müvafiq olaraq 50,3% və 0,39 təşkil edir. LULU daha yüksək tarixi dəyişkənlik və bazar həssaslığı nümayiş etdirir. Bu göstəricilər qiymətlərin tarixi dəyişmələrini və bazara həssaslığı təsvir edir, lakin investisiya riskinin bütün mənbələrini əhatə etmir.
Dividend gəlirliliyi və ödəmə əmsalı nəyi göstərir?
Dividend gəlirliliyi cari səhm qiymətinə nisbətdə illik dividendi, ödəmə əmsalı isə şirkətin mənfəətinin nə qədərinin dividend kimi paylandığını göstərir. Daha yüksək gəlirlilik daha çox gəlir təmin edə bilər, lakin o, səhmin qiyməti düşdüyü üçün də arta bilər. Buna görə də dividend dayanıqlılığı mənfəət, pul vəsaitlərinin hərəkəti və ödəmə əmsalı ilə birlikdə nəzərə alınmalıdır.
Yüksək artım tempinə malik səhmi daha aşağı qiymətləndirilən səhmlə necə müqayisə etməliyəm?
Sürətlə böyüyən şirkətlərin səhmləri investorlar onların gəlir və mənfəətinin artmağa davam edəcəyini gözlədikdə daha yüksək qiymətləndirmə ilə ticarət oluna bilər. Daha aşağı qiymətləndirilən səhmlər daha konservativ giriş nöqtəsi təklif edə bilər, lakin aşağı qiymətləndirmə həm də daha zəif artımı və ya daha yüksək biznes riskini əks etdirə bilər. Buna görə də artım, dəyər qiymətləndirməsi, rentabellik, pul axını və risk birlikdə nəzərdən keçirilməlidir.
Hansı səhm daha yaxşıdır: LULU, yoxsa TMUS?
Hər bir investor üçün vahid cavab yoxdur. Artıma yönəlmiş investorlar gəlirin artımına, səhm üzrə mənfəətin artımına və investisiya edilmiş kapitalın rentabelliyinə (ROIC) daha çox diqqət yetirə, gəlir əldə etməyə yönəlmiş investorlar isə dividend gəlirliliyinə və dividend ödənişlərinin dayanıqlılığına üstünlük verə bilərlər. Riskə dözümlülüyü daha aşağı olan investorlar dəyişkənliyə, Beta əmsalına və balans hesabatının möhkəmliyinə daha çox diqqət yetirə bilərlər. MEXC Səhm müqayisəsi müvafiq göstəriciləri təqdim edir, lakin alış və ya satış tövsiyəsi vermir.
MEXC-də LULU və TMUS aktivlərini RealStocks kimi treydinq edə bilərəmmi?
Hər iki səhm hazırda dəstəklənirsə, meyarlara uyğun istifadəçilər MEXC RealStocks vasitəsilə LULU və TMUS səhmlərini real ABŞ səhmləri kimi alıb-sata bilərlər. İstifadəçilər əvvəlcə MEXC-nin lisenziyalı broker tərəfdaşı vasitəsilə RealStocks hesabı açmalı və təsdiqləməlidirlər. RealStocks tokenləşdirilmiş səhm payını deyil, real səhmlər üzərində mülkiyyət hüququnu ifadə edir. Əlçatanlıq səhmə və regiona görə dəyişə bilər, buna görə də, istifadəçilər sifariş verməzdən əvvəl müvafiq RealStocks treydinq səhifəsini yoxlamalıdırlar.
Məsuliyyətdən imtina
Bu səhifədə göstərilən səhm qiymətləri, maliyyə göstəriciləri, müqayisə nəticələri və əlaqədar məlumatlar üçüncü tərəf təchizatçılardan əldə edilir və yalnız məlumat və maarifləndirmə məqsədləri üçün təqdim olunur. Məlumatlar gecikmiş, natamam ola və ya dəqiq olmaya bilər və MEXC onların dəqiqliyinə, tamlığına və ya vaxtında təqdim edilməsinə zəmanət vermir. Müqayisələr və avtomatlaşdırılmış xülasələr maliyyə, investisiya, hüquqi və ya vergi məsləhəti, yaxud hər hansı qiymətli kağızı və ya maliyyə məhsulunu almaq, satmaq və ya saxlamaq tövsiyəsi hesab edilmir. Keçmiş performans gələcək nəticələrin göstəricisi deyil. İstifadəçilər hər hansı qərar qəbul etməzdən əvvəl məlumatı müstəqil şəkildə doğrulamalı və öz məqsədlərini, maliyyə vəziyyətini və riskə dözümlülüklərini qiymətləndirməlidir. MEXC səhm fyuçersləri və ya digər törəmə maliyyə alətlərindən söhbət getdiyi hallarda, bu cür alətlər baza səhmlərinə sahiblik hüququ vermir, kredit çiynindən istifadəni nəzərdə tuta bilər və əhəmiyyətli itki riski daşıyır. Məhsulun əlçatanlığı qüvvədə olan qanunlardan və regional məhdudiyyətlərdən asılıdır.